• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz, Yüksek öğretim kurumlarında eğitim gören üniversite öğrencilerimize burs sağlanmaktadır. Öğrenci burslarına yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ederiz.


**DUYURU** 
01/10/2008 tarihli ve 30552 sayili Resm  Gazete'de yayımlanan Dernekler Yonetmeliginin 83. maddesine göre derneklerin üyelerine ait bilgileri DERBIS'e (Dernek Bilgi Sistemi ) kaydetme zorunlulugu getirildi. Bu nedenle 2022 yılına  ait aidatların ödemesi ve sistemdeki kişi listelerinin güncellenmesi gerekmektedir.Üye bilgilerinin iletilmemesi veya yıllık aidatın ödenmemesi durumunda Dernek Tüzüğünün ilgili Maddesi gereği üyelikleri düşmüş olacak.
“ Dernek üye aidat ödemelerini  AKBANK  İSTANBUL ÇAĞLAYAN ŞUBESİ TR980004600352888000054496  nolu  iban numarasına gönderebilirler açıklama kısmına 
Aidatı gönderen kişinin Adı Soyadı TC ve telefon numarasının yazılzması gerekiyor.
Ayrıca üye aidat borcu olmayan üyelerimiz  isterlerse “ bağış veya Öğrenci  burs ödemesi”olarak ödeme gönderebilirler.
Sevgi ve saygılarımızla. Dernek Yönetim kurulu adına
Başkan  Turan BALCI


Düğün Nikah ve diğer planli etkinlikleri https://www.ilicakoy.com/Etkinlikler sayfasından takip edebilirsiniz.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 31,2392   31,2955
EURO 33,7797   33,8406
       
Özlü Sözler
Seni iki şey anlatır. Hiçbir şeyin yokken gösterdiğin sabır ve her şeyin varken gösterdiğin tavır. Hz. Mevlana
Bir Topluluk Arıyorum

                                                       BİR TOPLULUK ARIYORUM

                               Bir topluluk arıyorum, orada gıybet olmasın, hasetlik olmasın, kin ve düşmanlık olmasın. Bu âlemde bulmak mümkün mü bilmiyorum.

 

                        İmamı Evzai (r.a.) buyurdular ki:

 

                       Ben öyle bir insanlar topluluğuna komşu olmak istiyorum ki; orada gıybet olmayacak, orada hasetlik olmayacak, orada kin ve düşmanlık olmayacak. Böyle yerde ev yaparak yaşamak istiyorum. Dedim.

 

Tam o sırada bir zat elimden tuttu, beni bir mezara götürdü ve bana şunu söyledi;

 

                       Arkadaş: senin aradığın yer ve senin aradığın topluluk buradadır. Diye mezarlığı gösterdi. İşte o istemediklerin burada yoktur. Dünya hayatında böyle bir topluluk bulamazsın. Diyerek bana iyi bir nasihat vermiş oldu.

 

                       Hz. Ömer (r.a.) buyurdular ki:

 

                       Bu hayatta şu üç şey olmamış olsaydı, Dünya yaşanmaz olurdu ve huzurullah’a gitmek isterdim.

 

                Şu üç şey Dünya hayatıma anlam ve huzur katıyor:

 

 1. 1 - Allah yolunda yürümek ve hizmet etmek.
 2. 2 - Alnımızı yere serperek secde edişimiz.
 3. 3 - En güzel meyveleri toplamak ve yemek gibi sözlerin en güzelini veren ve anlatan Allah dostlarının sohbetlerini dinlemek ve onlarla sohbet etmek.

 

İşte bunlar ilim ve irfan meclisleridir. Hayata ve yaşama zevk katan bu manevi meyvelerdir.

 

Mevlam; bizlere hayatımızın ve yaşamımızın manevi tat ve huzurunu his ve idrak ederek hayırlı Ömürler ve hizmetler nasip eylesin.

 

                        Burada bir duyuru yaparak yazımı sonlandıracaktım ama Bugün köyümüzde; kendisine takdir edilen sürenin sonuna gelerek rahmetli olan Emine Teyzemizden bahsetmeden geçemeyeceğim. Çoğumuzun yakinen tanıdığı bir insan. Sevilen, sayılan ve en önemlisi hayat mücadelesinde, belki de sahabeler zamanında gösterilmiş olan sabır ve metaneti gösteren bir insan.

 

                        Oğlu Musa BALCI Vatanı görevini yapmakta olduğu Kastamonu ili Çatalzeytin ilçesinde (Bende orada askerlik yaptım) askerken rahatsızlanıp, uzun bir tedavinin akabinde sakat kalıyor, ardından yeğenini elim bir trafik kazasında kaybediyor, ardından bir oğlu Yalova ilinde balık avlarken denizde boğuluyor ve ardından gelini rahmetli oluyor. Burada, rahmetli Hacı Hasan dedem aklıma geldi. O hep şöyle söylerdi:”YAŞAYAN NELER GÖRÜR”

 

                   Mevlam Emine teyzemize ve tüm geçmişlerimize gani gani rahmet eylesin, taksiratını af eylesin, yolculuğunu hayırlı, menzilini mübarek eylesin. Mevlam Dünyada çekmiş olduğu çile ve meşakkatlerini günahlarına keffaret eylesin.

 

               Duyurum, siz değerli dostlarımıza bir ön bilgi mahiyetindedir.

 

               İsmail TÜRÜT bir şarkısında şöyle diyor:

 

                Omuzindan aşağı saçlarının sarısı

                 Anasının nazlısı, yüreğimin yarısı.

                Ey benim nazlı canım tatlısın tatlı canım

                Daha dün çocuk idin, büyüdün oldun hanım.

 

                       İşte, dün çocuk olan bizim kızımız da büyümüş hanım olmuş. Allah’ın emri ve Peygamberin kavliyle diyerekten kapımızı çaldılar. Bizde gerekli olan araştırmalarımızı yaparak, ailemizin büyükleri ile istişare neticesinde evet dedik. Aşağıda belirtmiş olduğumuz gün ve saatlerde Düğün, nikah ve kına gecesi yapılacaktır.  “Tüm değerli dostlarımızı aramızda görmekten şeref ve mutluluk duyarız”.

 

                 Mevlam tüm genç kardeşlerimize hayırlısından, helal aş, rahat iş ve uyumlu eş, nasip eylesin. Hanelerimize huzur ve saadetler versin.         

 
 
 

Nikah ve düğün : Yavuz Selim mah. Birlik Cad. Tuna Çelik yani No:33 Bağcilar / IST.        "18:30 - 23:00” Saatleri arası

 

 KÖK DÜĞÜN DAVET SALONLARI -3

 

 Kına gecemiz: 14 Kasım 2022 tarihinde 18:30 - 23:00 Saatleri arasında Cevizli Mah. Bağdat Cad. No554 Maltepe / IST adresinde faaliyet gösteren "ROYAL WEDDING DÜĞÜN DAVET BALO" salonunda yapılacaktır.

 

 

Telefon: 535 639 83 92 - 505 225 97 53

 

 

 

                           HÜSEYİN BALCI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Hüseyin aksu
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Turgut Tekin
Değerli köylülerim öncelikle uzaktan yakından Ilıcaköyü Derneği, köy muhtarlığı ve köyümüzle ilgili konuları yakından takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Köyümüzle ilgili faydalı olabilecek görüş ve önerilerinizi web sitemizin ziyaretci yorumları alanında paylaşmanız, daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Sitemizin yayinlamasini istediginiz haber, bilgi. belge ve resimleri bizimle paylasabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz goruslerinizi, musait vakitlerinizde bu mecrada tum koylulerimizin takip edebilmesi için paylasminizi rica ederiz. Saygılarımla

Turgut Tekin
Merhaba, tüm köylülerimiz ve uyelerimiz icin yapilan web sitemiz, maalesef yeterli ilgiyi görmediği kanaatindeyim. Siyaset olsa eminim bir çok kişi kendi düşünce ve fikrini paylaşmak için daha çok çaba gösterirdi. Tüm hemşehrilerimden ricam, köyümüz ve dernegimizle ilgili fikir ve düşüncelerinizi bu mecrada paylaşmanızdır. "yazmak, okumaktan zordur" Saygilarimla Turgut Tekin


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Rize İkizdere Ilıca Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top