• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz, Yüksek öğretim kurumlarında eğitim gören üniversite öğrencilerimize burs sağlanmaktadır. Öğrenci burslarına yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ederiz.


**DUYURU** 
01/10/2008 tarihli ve 30552 sayili Resm  Gazete'de yayımlanan Dernekler Yonetmeliginin 83. maddesine göre derneklerin üyelerine ait bilgileri DERBIS'e (Dernek Bilgi Sistemi ) kaydetme zorunlulugu getirildi. Bu nedenle 2022 yılına  ait aidatların ödemesi ve sistemdeki kişi listelerinin güncellenmesi gerekmektedir.Üye bilgilerinin iletilmemesi veya yıllık aidatın ödenmemesi durumunda Dernek Tüzüğünün ilgili Maddesi gereği üyelikleri düşmüş olacak.
“ Dernek üye aidat ödemelerini  AKBANK  İSTANBUL ÇAĞLAYAN ŞUBESİ TR980004600352888000054496  nolu  iban numarasına gönderebilirler açıklama kısmına 
Aidatı gönderen kişinin Adı Soyadı TC ve telefon numarasının yazılzması gerekiyor.
Ayrıca üye aidat borcu olmayan üyelerimiz  isterlerse “ bağış veya Öğrenci  burs ödemesi”olarak ödeme gönderebilirler.
Sevgi ve saygılarımızla. Dernek Yönetim kurulu adına
Başkan  Turan BALCI


Düğün Nikah ve diğer planli etkinlikleri https://www.ilicakoy.com/Etkinlikler sayfasından takip edebilirsiniz.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 31,2392   31,2955
EURO 33,7797   33,8406
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
BERAT GECESİ

                                                                     BERAT KANDİLİ

 

                Berat kandili; Ramazanın müjdecisi, Şaban ayının yarısı olan gecesidir. Berat: Borçtan, hasatlıktan, suç ve cezadan beraat etme, kurtulma. Günahlardan arınma, temize çıkma ilahi af ve rahmete nail olmaktır.

                Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Berat; Bizleri her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.

 Hz. Peygamberimiz (sav) söyle buyurur:

                Şaban ayının 15. Gecesini ibadetle geçirin, gündüzünü de oruç tutun. Çünkü yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve yok mu? tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan, ona da istediğini vereyim.

                Mevla’mız günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan’ı şerife girmeyi nasip eylesin. Allah’ım bizleri Regaip ile sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, kadrini idrak ederek, Ramazanın sonunda cenneti hak eden kullarından eyleye. Allah’ım! Bu gece hürmetine bizleri hatasız bir kul olarak hayatımızı sürdürmeyi nasip eylesin.

                Allah’ım! Dünyalık işler için içimize hüzün verme, kalbimizi dünyevi kir ve paslardan beri eyle. Boş işlere meylettirme bizleri. Rızkın azı da çoğu da sendendir, bizi rızık endişesine düşürme. Kabirde, berzah yolculuğumuzda, sırat köprüsünde yolumuzu açık, yükümüzü hafif eyle. Allah’ım Günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi bizlere nasip eyle. Ey yüce sübhan olan Allah’ım bizleri Beratını sağ tarafından alanlardan eyle.

                Berat gecenizi cani gönülden tebrik ediyor, nice nice Beratlara, Ramazanlara tüm aile fertleriniz ile birlikte huzur ve saadetle kavuşmanızı yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. 

 

LEYLE-İ BERAT

 

Defter-ı  a’malin hakka sunulur

Beratın verilir Berat gecesi

Ömürler,  rızıklar tayın olunur

Hacetin görülür Berat gecesi

 

Bu gece ma’nada Kevser içilir

Mü’mine nurlardan hulle biçilir

Aşık’a Firdevs’ten kapı açılır

Cennete girilir Berat gecesi

 

Mü’minler,  düzahdan beri olurlar

Münkirler gidecek yeri bulurlar

Yapılan hayr ile şerri görürler

Defterler dürülür Berat gecesi

 

Gündüzü,  şevk ilen Saim olmalı

Gecesi, zevk ilen kaim olmalı

Mevla’ya kullukta daim olmalı

Sırlara erilir Berat gecesi

 

Şabanın onbeşi  hayr-ı kesirdir

Gaflete düşenler nefse esirdir

Kadrini bilene,  kadr ile birdir

Huzura varılır Berat gecesi

 

Bu gece dünyaya nida olunur

Herkesin haceti kaza olunur

Mü’mine ihsanlar a’ta olunur

Önüne serilir Berat gecesi

 

Ey Aşk-ı , süre-ı duhan’ı oku

Silinir kalbinden üzüntü, korku

Kim almak isterse Cennetten koku

Kur’ana sarılır Berat gecesiHÜSEYİN BALCI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Hüseyin aksu
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Turgut Tekin
Değerli köylülerim öncelikle uzaktan yakından Ilıcaköyü Derneği, köy muhtarlığı ve köyümüzle ilgili konuları yakından takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Köyümüzle ilgili faydalı olabilecek görüş ve önerilerinizi web sitemizin ziyaretci yorumları alanında paylaşmanız, daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Sitemizin yayinlamasini istediginiz haber, bilgi. belge ve resimleri bizimle paylasabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz goruslerinizi, musait vakitlerinizde bu mecrada tum koylulerimizin takip edebilmesi için paylasminizi rica ederiz. Saygılarımla

Turgut Tekin
Merhaba, tüm köylülerimiz ve uyelerimiz icin yapilan web sitemiz, maalesef yeterli ilgiyi görmediği kanaatindeyim. Siyaset olsa eminim bir çok kişi kendi düşünce ve fikrini paylaşmak için daha çok çaba gösterirdi. Tüm hemşehrilerimden ricam, köyümüz ve dernegimizle ilgili fikir ve düşüncelerinizi bu mecrada paylaşmanızdır. "yazmak, okumaktan zordur" Saygilarimla Turgut Tekin


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Rize İkizdere Ilıca Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top