• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz, Yüksek öğretim kurumlarında eğitim gören üniversite öğrencilerimize burs sağlanmaktadır. Öğrenci burslarına yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ederiz.


**DUYURU** 
01/10/2008 tarihli ve 30552 sayili Resm  Gazete'de yayımlanan Dernekler Yonetmeliginin 83. maddesine göre derneklerin üyelerine ait bilgileri DERBIS'e (Dernek Bilgi Sistemi ) kaydetme zorunlulugu getirildi. Bu nedenle 2022 yılına  ait aidatların ödemesi ve sistemdeki kişi listelerinin güncellenmesi gerekmektedir.Üye bilgilerinin iletilmemesi veya yıllık aidatın ödenmemesi durumunda Dernek Tüzüğünün ilgili Maddesi gereği üyelikleri düşmüş olacak.
“ Dernek üye aidat ödemelerini  AKBANK  İSTANBUL ÇAĞLAYAN ŞUBESİ TR980004600352888000054496  nolu  iban numarasına gönderebilirler açıklama kısmına 
Aidatı gönderen kişinin Adı Soyadı TC ve telefon numarasının yazılzması gerekiyor.
Ayrıca üye aidat borcu olmayan üyelerimiz  isterlerse “ bağış veya Öğrenci  burs ödemesi”olarak ödeme gönderebilirler.
Sevgi ve saygılarımızla. Dernek Yönetim kurulu adına
Başkan  Turan BALCI


Düğün Nikah ve diğer planli etkinlikleri https://www.ilicakoy.com/Etkinlikler sayfasından takip edebilirsiniz.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 31,2392   31,2955
EURO 33,7797   33,8406
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
BALIMIZDAN HABER VAR..!

BALIMIZDAN HABER VAR..!
Türk Gıda Kodeksine göre balın en önemli özelliği ve arının patenti olarak adlandırılan PROLİN değeri 400 olan ballar standartlara uygun olarak kabul ediliyor.
İKİZDERE ballarının prolin değeri her yıl 700-1350 aralığında değişir.
1300 lere sadece Anzer balı çıkarken, 2022 yılında diğer köy ve yaylalarda ballarımız 710 ila 950 aralığında PROLİN değerinde olduğu yapılan tahliller sonucu belirlenmiştir.
Bilindiği gibi ilçemizde Kestane balı
, komar balı (orman gülü; En barız fiziki farkı renginin  beyaz olmasıdır. Diğer ballar genellikle az veya çok koyu renklidir,) Ihlamur balı, Cimil, Tiron, Avene, Haya, Ovit, ÇağrankayaYaylası, Sivrikaya, Varda, Dereköy, Gürdere, Kosif, İskencedere gibi yöresel ve bitkisel isimlerle tanınan pek çok yöre balımız vardır. 
Komar balı hariç hepsinin kimyasal kalitelerinin dışında ortak bir fiziki özelliği vardır ki bu da koyu renkli olmalarıdır. 
Yörenin arıcılık bakımından en dezevantajlı yönü bal mevsiminde genellikle yağışlar nedeniyle üretimin düşmesidir. 
Fiziksel olarak komar ve ıhlamur balı harıç İkizdere ballarının renginin koyu olmasına dikkat edilmelidir. Genizde yanma hissi da artı bir değer katar. Ancak saklama koşullarına göre er geç kristalize olan balların rengi beyaza dönük olması olağandır. Isıl işlem görmemiş doğal ballar mutlaka kristalize olur ki bu durum balın doğal olmasının sonucudur.
Afiyetler dilerim.
İbrahim Coşkun, Eylül 2022


28.09.2022

Okunma Sayısı: 178


3.237.34.21
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Hüseyin aksu
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Turgut Tekin
Değerli köylülerim öncelikle uzaktan yakından Ilıcaköyü Derneği, köy muhtarlığı ve köyümüzle ilgili konuları yakından takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Köyümüzle ilgili faydalı olabilecek görüş ve önerilerinizi web sitemizin ziyaretci yorumları alanında paylaşmanız, daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Sitemizin yayinlamasini istediginiz haber, bilgi. belge ve resimleri bizimle paylasabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz goruslerinizi, musait vakitlerinizde bu mecrada tum koylulerimizin takip edebilmesi için paylasminizi rica ederiz. Saygılarımla

Turgut Tekin
Merhaba, tüm köylülerimiz ve uyelerimiz icin yapilan web sitemiz, maalesef yeterli ilgiyi görmediği kanaatindeyim. Siyaset olsa eminim bir çok kişi kendi düşünce ve fikrini paylaşmak için daha çok çaba gösterirdi. Tüm hemşehrilerimden ricam, köyümüz ve dernegimizle ilgili fikir ve düşüncelerinizi bu mecrada paylaşmanızdır. "yazmak, okumaktan zordur" Saygilarimla Turgut Tekin


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Rize İkizdere Ilıca Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top