• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz, Yüksek öğretim kurumlarında eğitim gören üniversite öğrencilerimize burs sağlanmaktadır. Öğrenci burslarına yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür ederiz.


**DUYURU** 
01/10/2008 tarihli ve 30552 sayili Resm  Gazete'de yayımlanan Dernekler Yonetmeliginin 83. maddesine göre derneklerin üyelerine ait bilgileri DERBIS'e (Dernek Bilgi Sistemi ) kaydetme zorunlulugu getirildi. Bu nedenle 2022 yılına  ait aidatların ödemesi ve sistemdeki kişi listelerinin güncellenmesi gerekmektedir.Üye bilgilerinin iletilmemesi veya yıllık aidatın ödenmemesi durumunda Dernek Tüzüğünün ilgili Maddesi gereği üyelikleri düşmüş olacak.
“ Dernek üye aidat ödemelerini  AKBANK  İSTANBUL ÇAĞLAYAN ŞUBESİ TR980004600352888000054496  nolu  iban numarasına gönderebilirler açıklama kısmına 
Aidatı gönderen kişinin Adı Soyadı TC ve telefon numarasının yazılzması gerekiyor.
Ayrıca üye aidat borcu olmayan üyelerimiz  isterlerse “ bağış veya Öğrenci  burs ödemesi”olarak ödeme gönderebilirler.
Sevgi ve saygılarımızla. Dernek Yönetim kurulu adına
Başkan  Turan BALCI


Düğün Nikah ve diğer planli etkinlikleri https://www.ilicakoy.com/Etkinlikler sayfasından takip edebilirsiniz.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
DERNEK ÇALIŞMALARI

Ilıcaköyü Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri tarafından Şubat ayının son haftasında yapılan çalışmalar.

2024 Ağustos ayının ikinci haftasında Tron Orman park mesire alanında yapılması planlanan etkinlik için hazırlanan Mali destek dosyası İl kültür müdürlüğüne teslim edildi.

Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve köylülerin katılımıyla köy odasında istişare toplantısı düzenlenmiş ve bu toplantıda, Tron Orman park mesire alanında kiralama süresi içerisinde mevcut vaziyet planına uygun proje ve tesis çalışmaları için yapılacak hazırlıklar hakkında bilgilendirme yapıldı.

RİDOS TERMAL OTEL işletmesinin özel idareye ve köy tüzel kişiliğine ödeyeceği İdare payında usulsüzlük yapıldığı kanaati nedeniyle Valiliğe tespit başvurusu yapılması için fikir birliğine varıldı. Köy tüzel kişiliğine idare tarafından aktarılan idare payının 1/5 i 2023 yılı için 2.344 TL olarak belirlenmişti. Yaptığımız araştırma sonucunda bu tutarın 80-100 bin TL arasında olması gerekti düşünülmektedir.

RİDOS TERMAL OTEL işletmeciliğinin çevre kirliliği oluşturan kirli jeotermal sular ve arıtılmamış kanalizasyon sularını belirli aralıklarla dereye akıttığından Çevre şehircilik bakanlığına Tespit ve suç duyurusunda bulunulması için dilekçe verilecek.

Dernek faaliyetleri Burs, Etkinlikler, Üye eksik bilgileri ve Aidatlar hakkında Ilıca köyünde ikamet eden üyeler bilgilendirildi.

İkizdere belediye başkanı Sn. Hakan Karagöz ve Başkan adayı adayı Sn. Abdi Ekşi ile Dernek başkanı Turgut Tekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Kahrimanoğlu arasında yapılan toplantıda, Tron Orman park alanının statüsü ve yapılacaklar hakkında köyün talepleri iletilip yapılacaklar için bilgi alındı.

İkizdere belediyesi tarafından 06,02,2020 tarihinde Maden Teknik Arama dan alınan jeotermal arama ruhsat süresinin bitmesiyle ruhsat iptal edilmiş ve ilgili rapor un yapılan tüm çalışmaları içeren dosya Dernek Yöneticileri tarafından teslim alındı.

İl meclis üyesi Sn. Ahmet Aksu tarafından Köy mera ve yaylaları kapsayan KORUMA ALANLARI İMAR PLANLARI hakkında dernek yöneticilerine bilgi verildi. Tron Orman park etkinlik için il kültür müdürlüğüne verilen dosyanın Bakanlık takibinin yapılıp talebin desteğe dönüşmesi için destek alındı.  

Derne yönetim kurulu tarafından yapılan ziyaretlerde bizleri yalnız bırakmayan ve taleplerimizi ilettiğimiz

İkizdere Kaymakamı Sayın Mustafa Salih Bayram

İl Genel Meclis Üyesi Sayın Ahmet Aksu

İkizdere Belediye Başkanı Sayın Hakan Karagöz

İkizdere Ak Parti Belediye Başkan adayı Sayın Abdi Ekşi

Ilıca köyü Muhtarı Sayın Ali Balcı ve azaları

Ilıca köyü Muhtar Adayı Sayın Kemal Yılmaz ve azaları

Ilıca köyü Vatandaşları

İl Kültür Müdür yardımcısı Sayın Bayram Yığcı

Turizm ve Kültür İşleri Şube Müdür Vekili Zafer Şençoruh

İl Kültür Müdürlüğü Memuru Sayın Şaban Tiryaki’ye  katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


01.03.2024

Okunma Sayısı: 286


44.211.31.134
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Turgut Tekin
Değerli Köylülerim, bir konuda fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum. Mevsim nedeniyle Düğün ve Nikah merasimlerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Günümüz trafik ve ulaşım maliyetleri nedeniyle uzak bölgelerden Düğün ve Nikah salonlarına ulaşmak zorlaşmıştır. Bu nedenle köylülerimizin evlenecek çiftlere hediyelerini ulaştırabilmeleri için, Davetiye SMS altına evlenecek çiftin IBAN numarasının yazılması ve Düğün davetiyelerinin dağıtılmasında yaşanan zorluk nedeniyle davetiyelerin toplu sms olarak gönderilmesinin yeterli olacağı önerisi hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Hüseyin aksu
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun

Turgut Tekin
Değerli köylülerim öncelikle uzaktan yakından Ilıcaköyü Derneği, köy muhtarlığı ve köyümüzle ilgili konuları yakından takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Köyümüzle ilgili faydalı olabilecek görüş ve önerilerinizi web sitemizin ziyaretci yorumları alanında paylaşmanız, daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Sitemizin yayinlamasini istediginiz haber, bilgi. belge ve resimleri bizimle paylasabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz goruslerinizi, musait vakitlerinizde bu mecrada tum koylulerimizin takip edebilmesi için paylasminizi rica ederiz. Saygılarımla


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Rize İkizdere Ilıca Köyü Derneği

© Copyright 2022  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top